Jdi na obsah Jdi na menu
 


Herci z trojky

8. 8. 2007

Herci

Terry O´Quinn
(datum a
místo narození: 15.7.1952, Newberry, Michigan,USA) 

Boxer i vyhazovač
Narodil se 15. července 1952 v Newberry v Michaganu jako Terry Quinn.
Umělecký pseudonym O´Quinn si vymyslel až mnohem později - když se začal věnovat herectví a zjistil, že už jeden herec tohoto jména existuje. Příjmení O´Quinn se k němu ostatně hodilo i proto, že je americko-irského původu. Na střední škole hrál na bicí a na kytaru a koketoval s amatérským boxem. Boxerské grify později uplatnil při práci bodyguarda.

Tvrdý boj o role
Po studiu na univerzitách v Michiganu a Iowě se začal soustředit na svou hereckou kariéru, jejíž start byl velmi dlouhý a pozvolný. Celé roky musel brát zavděk malými roličkami a až do dob seriálu Ztraceni měl pověst jednoho z nejpodceňovanějších amerických herců. „Odmítnul jsem jen málo rolí. Byla spousta takových, které bych nejradši nevzal, ale když má člověk živit rodinu, musí občas vzít i práci, které by se raději vyhnul. Když doma přepínám z kanálu na kanál a najednou narazím na nějaký film, ve kterém hraju, někdy radši
rychle přepnu, " přiznává. Jedinou významnější filmovou rolí byla jeho herecká kreace ve dvou dílech hororu Otčím.

Oblíbenec producentů
Debutoval roličkou v seriálu The Doctors a právě seriálům vděčí i za další své příležitosti. Navíc díky tomu, že se spřátelil s producentem Chrisem Carterem, v nich dostal hned několik rolí - například v seriálu Akta X či Millenium. Také za účinkování v Ztracených vděčí svému vlivnému producentskému příteli - J. J. Abrahamsovi, s nímž spolupracoval už na seriálu Alias. V něm se velmi osvědčil a byl pak vůbec jediným ze Ztracených, který nemusel na tento seriál absolvovat casting.

Tajemný samotář
I když je na place vždycky příjemný, svých kolegů se, jak už bylo řečeno, straní. Na večírku na něj často nenarazíte a své soukromí si střeží jako
oko v hlavě. Je už čtvrt století ženatý se stejnou ženou, s níž má dva dospělé syny. Nedávno se spolu s manželkou Laurie a s jejich irským teriérem přestěhoval po vzoru svých seriálových kolegů na Havaj, kde se seriál natáčí.

3 drby o Terry O´Quinnovi
1) Je talentovaným hudebníkem - kromě toho, že hraje na bicí a na kytaru, také dobře zpívá. Jeho oblíbeným zpěvákem je Neil Young, kterého prý umí velmi dobře napodobovat.
2) Už kolem dvaceti začal ztrácet
vlasy, a tak se ve filmech odjakživa objevoval jako vyholený drsňák s atletickou postavou.
3) Je asi jediným hercem, který si zahrál v seriálu Akta X hned několik různých rolí.

Jorge Garcia
(datum a místo narození: 28.4.1973, Nebraska, USA)

Jorge Garcia se narodil 28. dubna 1973 v Omaze v Nebrasce, ale jak naznačuje jeho španělské jméno a příjmení, jeho kořeny sahají až do Chile. Už na střední škole byl třídním klaunem. Jednou na něj málem spadla místní tělocvična, kvůli obrovskému aplausu. Je také nadšeným hudebníkem a členem wrestlingového týmu a jeho vystoupení sklízela velký úspěch u spolužáků. Jako malý kluk si dokonce zahrál i v jednom krátkém výchovném filmu, který měl dětem sloužit jako návod, jak se zachovat v nebezpečných situacích.

Brzy se stal úspěšným komikem, a navíc se objevil v několika seriálech (např. Columbo, všichni starostovi muži). Trochu známějším se stal ale až před třemi roky díky účinkování v seriálu z lékařského prostřebí Becker. Kromě herectví byla jeho koníčkem odjakživa hudba. Už od střední školy brigádničil v obchodech s muzikou, zvětšoval svou pověstnou sbírku cédéček a vystupoval s různými rock´n´rollovými kapelami. Hudbě zůstal ostatně věrný dodnes a zpívá se seriálovým Jackem, herecem Matthew Foxem, a jeho skupinou Lost Souls.

Jorge byl prý úplně prvním hercem, který byl do seriálu Ztraceni obsazen, a to proto, že jednoho člena štábu nadchnul svým mistrným účinkováním v gagu, v němž vystupoval jako dealer drog. Dnes patří k nejoblíbenějším seriálovým postavám. Fanoušci ho často oslovují na ulici. „Taky mi posílají trička ve velikostech, které mi nepadnou. A jedna dáma, jíž jsem poslal autogram, mi na oplátku adresovala balíček s náboženskými brožurami a s poukázkou na hubnoucí kúru," vyprávi Jorge s úsměvem.

3 drby o Jorge Garciovi

1. Miluje zvířata a má hned dva domácí mazlíčky - psa jménem Nunu a kočku, které říká little Ninja.
2. Jeho oblíbenou postavou ze seriálu Ztraceni je Sawyer. Shodou okolností tvůrci seriálu původně uvažovali o tom, že ho obsadí právě do této role. Nakonec se ale pro něj rozhodli vytvořit zcela novou opstavu.
3. Díky tomu, že ho proslavil seriál Ztraceni, se mu prý často stává, že ho na ulici osloví fanoušek seriálu a prohlásí „Byl jste ztracen, ale já vás právě našel!"

Emilie de Ravin
(datum a místo narození: 27.12.1981, Mount Eliza, Victoria, Austrálie)
Na křehkou blondýnu (157 cm) se silným australským přízvukem si musí fanoušci nechat zajít chuť, od počátku letošního roku je Emilie zasnoubená s fešákem jménem Josh Janowicz, na kterého valila oči během návštěvy v církevní škole v pokračování Charlieho andílků samotná Drew Barrymore. Ale zpátky k Emilie, která se narodila jako lehce opožděný
dárek 27. prosince 1981 a v konkurenci dvou starších sester se brzo naučila, že nic v životě nebude zadarmo. Už od devíti let tvrdě dřela balet, za pár let si tak vysloužila vstupenku do elitní školy australského baletu, se kterým procestovala pěkný kus světa. Ambice jí rozhodně nechybí, své zkušenosti z dramatických kursů šikovně aplikovala kde jinde než ve filmu. V Austrálii natáčený seriál „Beastmaster" ji na přelomu tisíciletí úspěšně katapultoval do slunné Kalifornie, kde dva roky pátrala po záhadách okolo městečka „Roswell". Podle filmografie to vypadá, že jí televizní obrazovka zatím sedí více než filmové plátno. Uvidíme za pár let.

Naveen Andrews
(datum a místo narození: 17.1.1962, Londýn, Velká Británie)

I když svalnatému a exoticky vyhlížejícímu herci v současnosti leží u nohou davy mladičkých fanynek, on zásadně dává přednost ženám o generaci straším. Britský herec indického původu se narodil 17. ledna 1969 poblíž Londýna ve velmi konzervativní rodině. Už v pěti letech prý prohlašoval, že by se jednou chtěl stát hercem. Po střední škole si svůj sen splnil a vystudoval hereckou školu Guildhall School Of Drama And Music - chodil do ročníku mimo jiné se slavným hercem Ewanem McGregorem.

„Pro barevné lidi není snadné získat roli ve velkofilmech. Hollywoodští a britští scénáristé pro nás úlohy nepíšou a režiséři nás odmítají obsadit do rolí postav, u kterých není jisté, jakou mají barvu pleti," prohlásil jednou kriticky Naveen. On osobně si však stěžovat nemusí. Zahrál si v řadě filmů - z těch nejznámějších jmenujme třeba Wild West nebo Anglický pacient a za své herecké výkony získal několik cen. Daří se mu i v poslední době. V roce 2004 se objevil ve velké roli v romantickém filmu Moje velká indická svatba a momentálně se připravuje na natáčení dalších dvou snímků.

Už v šestnácti se ukázalo, že mu imponují starší ženy. Začal žít se svou učitelkou matematiky, což mu přivodilo nemalé problémy. Jeho vlastní otec o něm prohlásil, že se chová jako gigolo, a spolužáci se mu posmívali na každém kroku. Vztah s bývalou profesorkou, která mu porodila syna Jaisala, je však dnes už minulostí. Teď Naveen žije v Los Angeles se svou přítelkyní, herečkou Barbarou Hershey. Svému vkusu ale zůstal věrný. Barbara je o plných jednadvacet let starší než on.

3 drby o Naveenovi Andrewsovi
1. Plné znění jeho jména je velmi dlouhé - Naveen William Sydney Andrews, přičemž křestní jméno Naveen znamená v sanskrtu „nový".
2. V anketě časopisu People byl Naveen zvolen nejpřitažlivějším mužem ze seriálu Ztaceni.
3. Miluje country hudbu. Už jako teenager byl zpěvákem a kytaristou jedné kapely.

Dominic Monaghan
(datum a místo narození: 8.12.1976, Berlín, Německo)

„V hloubi duše jsem chtěl být vždycky hercem . Byl jsem sice dobrý v literatuře, ve fotbalu i v zeměpise, ale nic z toho nebyla doopravdy moje parketa," vzpomíná na své dětství herec, který se narodil 8. ledna 1976 v Berlíně. Na vysoké škole vystudoval zeměpis a literaturu, ale kromě toho od svých šesti let zbožňoval filmy. Když tedy dostal šanci zahrát si v komediálním seriálu Hetty Wainthropp Investigates, s radostí nabídku přijal.

Knihu Pán Prstenů mu jeho otec věnoval, když mu bylo pouhých patnáct. „Dávám ti na její přečtění šest měsíců," prohlásil prý tehdy. Dominic ji stihnul přelouskat za pouhé dva měsíce, jako by tušil, že mu jednou přinese slávu. Ve svých jednadvaceti totiž dostal roli hobita Smíška ve slavné filmové adaptaci tohoto románu režiséra Petera Jacksona, což mu zajistilo místo na výsluní. Protože je literárně nadaný, dokonce se podílel i na scénáři. „Mám rád davy vřískající nadšením. Mám totiž slabost pro ženy, a tak mě fascinuje, když se ke mně hrnou, aniž bych pro to musel cokoli udělat," směje se.

„Jednou mi jedna dívka zlomila srdce a od té doby to ovlivnilo můj přístup ke vztahům. To už je ale riziko podnikání. Jak jednou vstoupíte na masný trh, je velice pravděpodobné, že se dříve či později nakazíte nemocí šílených krav," řekl jednou o svém milostném životě. Svou osudovou lásku nakonec potkal právě při natáčení seriálu Ztraceni. Je totiž zasnoubený z s představitelkou Kate - Evangeline Lilly, s níž ho pojí řada zájmů. Stejně jako ona miluje přírodu - dokonce si koupil v Indii část pralesa jenom proto, aby ho uchránil před kácením. Sdílí i její vášeň pro sport. Surfování prý miluje dokonce natolik, že si kvůli němu pořídil dům v Los Angeles pár minut od pláže.

3 drby o Dominicu Monaghanovi
1. Je vášnivým fanouškem videoher a občas pořádá doma večírky, jejichž hlavní náplní je právě hraní.
2. Trpěl chronickým strachem z výšek, kterého se zbavil tak, že si spolu s Orlandem Bloomem skočil bungee jumping.
3. Původně se v seriálu Ztraceni ucházel o roli podvodníka Sawyera, ale nakonec se ukázal být vhodnějším adeptem na úlohu Charlieho. Kvůli němu byla tato postava výrazně „omlazena" - původně to měl být starší rocker, jehož sláva je už na ústupu.

Matthew Fox
(datum a místo narození: 14.7.1966, Crowheart, Wyoming, USA)

Narodil se 16. dubna 1977 na farmě ve Wyomingu. Jeho rodiče pěstovali ječmen na výrobu piva a chovali koně, a tak se na svět podíval poprvé z koňského sedla už v šesti letech. Po střední škole vystudoval na univerzitě ekonomii a snil o tom, že bude pracovat na Wall Street. Jenže pak ho matka jaho tehdejší přítelkyně, která byla modelingovou agentkou, přemluvila, aby zkusil štěstí jako model. A z přehlídkového mola bylo jen pár kroků k natáčení reklam a k seriálovým rolím. Matthew ovšem nic neponechal náhodě a svoje vzdělání doplnil dvouletým studiem herectví.

V druhé polovině devadesátých let si zahrál v seriálu Party of five jednoho z pětice ústředních sourozenců - Charlieho, což mu roku 1996 vyneslo zařazení do seznamu padesáti nejkrásnějších lidí světa. Když s natáčením skončil, demonstrativně si oholil hlavu. „Bylo to úžasně osvobuzjící," prohlásil poté.

Se svou manželkou Margherite se seznámil, když jí bylo pouhých devatenáct let. V době, kdy to s jeho hereckou kariérou nebylo dvakrát slavné, pracovala jako manažerka kavárny a podporovala ho. Vzali se roku 1991 a dnes spolu mají dvě děti - dceru Kyle a syna Byrona. Po natočení prvních třinácti dílů seriálu Ztraceni se rodinka přestěhovala na Havaj. Když se Kyle poprvé dozvěděla o plánovaném stěhování, rozplakala se prý radostí.

„Diváci po shlédnutí jedné epizody nemůžou ani v nejmenším tušit , co se stane v té další. A proto se jí nemůžou dočkat," popsal Matthew tajemství úspěšnosti seriálu Ztraceni. Původně se ucházel o roli Sawyera, ale tvůrci seriálu v něm nakonec odhalili ideálního představitele jiné postavy - lekaře Jacka. Matthew v seriálu nejen hraje, ale taky pořizoval spousty reportážních fotek z natáčení. Kromě toho se stal jeho dům poblíž místa natáčení útočištěm pro všechny herce seriálu, kteří se každou neděli u něj scházeli a společně se dívali na natočené díly.

3 drby o Matthew Foxovi
Se svými bezmála sto devadesáti centimetry je nejvyšším hercem, který hraje v seriálu Ztraceni
Na univerzitě hrával fotbal a dodnes je vášnivým fotbalovým fanouškem. Jeho oblíbeným týmem jsou Philadelphia Eagles.
Spolu se svými seriálovými kolegy - s Joshem Hollowayem a s Maggie Grace chodil na Havaji na nudistickou pláž. Blízce se přátelí právě s Joshem, s nímž ho spojuje hned několik biografických detailů - oba vyrůstali na farmě a oba se zabývali modelingem. „Někdy spolu nemluvíme, ale pak se obejmeme a usmíříme," říká o jejich přátelství.

Yoon-jin Kim
(datum a místo narození: 7.11.1973, Soul, Jižní Korea)

Přestože má se svým hereckým partnerem (Daniel Dae Kim) ze seriálu stejné příjmení, žádná spřízněnost mezi nimi není. I když jistá paralela by se tu našla - i Yoon pochází z Jižní Korei a také se velice brzo přestěhovala s rodinou do USA, konkrétně do New Yorku. Stručná charakteristika toho, co má za sebou a co ovládá, je impozantní - dlouhá léta cvičila balet (Afrokaribská a Pekingská opera), ovládá několik bojových umění (tae-kwon-do, boj s mečem i beze zbraně), vydala knihu japonských fotografií a jen tak mimochodem je mluvčí japonské kosmetické firmy Kanebo. Úctyhodný je i výčet jejích studijních úspěchů, naopak její filmografie příliš bohatá není. Důležité je ovšem zmínit, že všechny z těchto filmů natočila mimo USA, buď v rodné Korey nebo v Japonsku. V okamžiku, kdy získala roli v „Ztraceni" už byla v zemích vycházejícího slunce velice populární hvězdou.

Evangeline Lilly
(datum a místo narození: 9.8.1979, Fort Saskatchewan, Alberta, Kanada)

Evangeline Lilly se narodila 9. srpna 1979 ve Fort Saskatchewan v Kanadě. Už od svých črtnácti let se zabývala dobrovolnickou prací a nějakou dobu dokonce strávila se skupinou misionářů na Filipínách. Záhy byla objevena modelingovou agenturou, ale této profesi se věnovala hlavně proto, aby mohla financovat svoje studia na Columbijské univerzitě, kde studovala obor mezinárodní vztahy. Žádnou rozsáhlou filmografií se zatím pochlubit nemůže. Předtím, než se prosadila v seriálu Ztraceni, za sebou měla jen několik reklam a pidiroliček v seriálech.

Jakmile si Evangeline přečetla scénář pilotního dílu seriálu Ztraceni a zjistila, že by se měla svléknout před kamerou, vyděšeně běžela za scénáristy a přemluvila je, aby inkriminovanou scénu pozměnili. Je totiž proslulá svou cudností. Sportovně založená herečka má sice problém s pikantními scénami, ale šplhat na stromy jí vůbec nevadí. Právě naopak! Mezi její koníčky patří kromě studia francoužštiny hlavně nejrůznější sporty - bruslení, horolezectví nebo veslování. „Nejlíp se cítím v přírodě," prohlašuje nadšeně.

„Co se týče mužů, jsem velmi vybíravá. Někoho, kdo se mi líbí, potkám tak jednou za pět let," říká. V tom případě měl její seriálový kolega Dominic Monaghan, který hraje rockovou hvězdu Charlieho, z pekla štěstí. Evangeline se totiž zakoukala právě do něj. S jejich vztahem to vypadá vážně, už došlo i na zasnoubení a Dominic dokonce představil svou vyvolenou rodičům.

3 drby o Evangeline Lilly
1. Během studia vyzkoušela řadu profesí - pracovala jako servírka, letuška, a dokonce doplňovala olej na ropných rafineriích.
2. Její maminka je kosmetička a kromě toho se stará také o malé děti. Tatínek vyučuje ekonomii.
3. Má hned dvě přezdívky. Říká se jí jednak zkráceninou jejího křestního jména „Evi" nebo „Monkey", což v překladu znamená „Opice".

Daniel Dae Kim
(datum a místo narození: 4.8.1968, Pusan, South Korea)

Se svojí rolí v „Ztraceni" může být více než spokojen, poprvé v něm hraje někoho, kdo má stejný původ jako on sám - Jižní Korea. V minulosti byl totiž většinou často obsazován jako „asiat", což je asi jediné rozlišení, které v USA mají. Ironií osudu ovšem v seriálu mluví jen korejsky, přestože on sám ovládá svůj rodný jazyk velice málo - většinu svého života strávil ve Spojených státech, v pensylvánském Eastonu. Před kariérou investičního bankéře dal nakonec přednost umění, herectví částečně vystudoval hned na dvou univerzitách. Z osazenstva seriálu má na svém kontě více než solidní řádku rolí, a to si vyzkoušel ještě maličké role v „Bevery Hills 90210" nebo „Zákon a pořádek". Ještě pro pořádek doplníme - Daniel se narodil 4. srpna 1968, je ženatý, má dvě děti a mezi jeho největší herecké vzory patří Jonathan Price, Denzel Washington nebo Robert De Niro.

Josh Holloway
(datum a místo narození: 20.7.1969, Kalifornie, USA)

Narodil se 20. července 1969 v americké Kalifornii, ale brzy po jeho narození se celá rodina přestěhovala do Georgie. Josh tvrdil, že chce být hercem, už od svých tří let. Jeho první práce ovšem nebyla příliš prestižní - sbíral mrtvá kuřata na farmě. Poté se, stejně jako spousta jeho kolegů ze seriálu Ztraceni, věnoval modelingu, díky čemuž procestoval celou Evropu i Severní Ameriku. Nakonec ho ulovil herecký agent a Josh se přestěhoval do Los Angeles, aby zkusil štěstí u filmu.

Začátky měl opravdu těžké. Nabídky na roli dostával jen jednou dvakrát za rok. „Můj problém spočívá v tom, že ve mně režiséři vidí buď hlavní postavu, nebo mě nechtějí obsadit vůbec," postěžoval si tenkrát na nedostatek zájmu o svou osobu. Zpočátku byl obsazován jen do epizodních rolí v televizních filmech nebo seriálech (např. Walker Texas Ranger).

Od té doby, co hraje v seriálu Ztraceni postavu Sawyera, se ale časy změnily. Herec, který se dostal na seznam padesáti nejkrásnějších lidí světa, má spoustu fanynek, ale tvrdí, že toho nikterak nezneužívá. „Sice se dívám kolem sebe, ale s úctou a bez postranních myšlenek. Ovšem kdybych byl svobodný, měl bych jednu holku na praní prádla, jinou na holení, další, aby mi nosila koktejl, a další na to, aby za mnou chodila do karavanu," prohlásil jednou sebevědomě. V seriálu uplatnil nejen svůj jižanský přízvuk, ale i dlouhou hřívu, ačkoli o sobě tvrdí, že právě tyhle dvě věci sám na sobě nesnáší.

V jednom televizním rozhovoru poznamenal, že největším vynálezem lidstva byl podle něj destilovaný alkohol. Ostatně on sám je i známým milovníkem piva. „Mám i temné stránky, ale narozdíl od jiných umělců u mě nepřevládají," říká s nadsázkou. Co se týče koníčků, buď křižuje silnice na motorce, zasněžené svahy na snowboardu, nebo moře na jachtě.

3 drby o Joshovi Hollowayovi
1. Jeho rodina (Josh má tři bratry) má holandsko-skotské kořeny.
2. Mezi Joshova oblíbená jídla patří smažené kuře a čokoládový koláč.
3. Před rokem byl s manželkou oloupen ve vlastním domě na havajském ostrově Oahu. Lupič vzal nejen jejich kreditní karty, ale navíc odjel v Joshově mercedesu. manželé byli v šoku, ale naštěstí neutrpěli žádné zranění.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář